Igazi magyaros lecsó

Az igazi magyaros lecsó akár „pasis lecsó” néven is szerepelhetne, gyakrabban szoktam így emlegetni, ugyanis nálunk a család férfi tagjai kedvelik (és készítik), nekem ez túl zsíros és túl erős. (A képen látható lecsó is az ő művük.)

A zsiradékból ugyan le lehet valamennyit spórolni, de kétségtelen tény, hogy a zsíros ételeknek mindig kicsit gazdagabb az ízük, tehát valójában ez is az étel szerves része.

Maga az étel elkészíthető akár bográcsban vagy tárcsán is a szabadban, a konyhában egy nagyobb méretű lábos is tökéletesen megfelel a célnak, a végeredmény így is nagyszerű lesz.

Aki a könnyedebb ételek híve, próbálja ki a könnyebb változatban készülő lecsót és a cukkinis lecsót.

Cukkinis lecsó

Igazi magyaros lecsó hozzávalói

10 dkg füstölt szalonna
20 dkg füstölt kolbász (elhagyható)
kevés zsír vagy olaj (elhagyható)
1 kg paprika
3-4 db hegyes erős zöldpaprika
1 kg húsos paradicsom
2 fej vöröshagyma
1-2 gerezd fokhagyma (elhagyható)

bors
pirospaprika

Igazi magyaros lecsó elkészítése

1. A szalonnát vágjuk nem túl vékony szeletekre és kb. félcentinként vagdossuk be a bőréig, hogy könnyebben kisülhessen a zsírja. A kolbászt karikázzuk fel. A hagymát tisztítsuk meg, vágjuk kockákra. A paprikák magházát távolítsuk el, és vágjuk ízlés szerint karikákra vagy kisebb-nagyobb darabokra. A paradicsomot vágjuk nagyobb kockákra. (Ha nem szeretnénk, hogy a paradicsom héja is az ételbe kerüljön, mártsuk forrásban lévő vízbe a paradicsomokat néhány másodpercre, majd húzzuk le a héjukat. A lehúzást megkönnyíthetjük, ha forrázás előtt a szárrésznél kereszt alakban kicsit bevágjuk a paradicsom héját.)

2. A szalonnát tegyük egy nagyobb méretű lábasba, és süssük ki a zsírját. Vegyük ki a sült szalonnákat, majd dobjuk a zsírra a kolbászkarikákat, és kicsit süssük át, majd vegyük ki a kolbászkarikákat is.

3. A visszamaradt zsíron dinszteljük meg a vöröshagymát, ha szükséges, adjunk hozzá még egy kevés zsiradékot. Az alaposan megdinsztelődött hagymára, dobjuk rá a felkockázott fokhagymát is, és kevergetve dinszteljük tovább, amíg felszáll a fokhagyma illata.

4. Adjunk a dinsztelt hagymához egy kevés pirospaprikát, keverjük el. Tegyük a lábosba a paradicsomkockákat, egy-két percig kevergetve dinszteljük, majd adjuk hozzá a paprikákat is. Tegyük vissza a lábasba a sült kolbászkarikákat és a sült szalonnákat (ízlés szerint a szalonnákat félretehetjük a tálaláshoz is).

5. Óvatosan sózzuk meg (a szalonna és a kolbász is sós), borsozzuk, szükség szerint adjunk hozzá egy kevés vizet, és fedő nélkül főzzük, amíg a leve kissé besűrűsödik. Időnként keverjük meg, nehogy leégjen.

6. A paradicsom fajtájától függően gyönyörű piros is lehet a lecsó szaftja, ha nem így lenne, adjunk hozzá még egy kevés pirospaprikát.

7. Ízlés szerint tojással, rizzsel, tarhonyával is gazdagíthatjuk. Friss kenyérrel kínáljuk.

Jó étvágyat!

Mentés

Mentés

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .