A karfiolkrémleveset akár a brokkolikrémleves méltatlanul mellőzött unokahúgaként is jellemezhetnénk. A karfiol jellegzetes és erőteljes íze némiképp elhalványodik ebben az ételben, így talán szívesen megkóstolja mindenki, aki egyébként kevéssé kedveli ezt a zöldséget.
A krémleves úgy általában egy nagyon hálás találmány, hiszen egyszerűen és gyorsan elkészíthető, mégis finom és laktató. Rengetegféle zöldségből elkészíthetjük, így változatos formákban kínálhatjuk a családnak.
A karfioltól sokan idegenkednek erőteljes és jellegzetes íze miatt, mások éppen ezért imádják, például én is. Egy próbát mindenkinek megérhet, hiszen meglepő módon ebben a levesben nem érvényesül ez a tipikus íz, így valószínűleg sokan lesznek, akik ebben a formában mégis megkedvelik ezt az egyébként egészséges zöldségfélét.
Karfiolkrémleves hozzávalói
1 fej karfiol
só
őrölt szerecsendió
őrölt bors (elhagyható)
1 ek. bio (vagy házi) ételízesítő
kb. 2 dl sűrű főzőtejszín
Karfiolkrémleves elkészítése
1. Felteszünk egy fazékban kb. fél liter vizet melegedni.
2. A karfiolt megtisztítjuk, levágjuk róla a zöld leveleket, a rózsákat leválasztjuk, majd a száráról levágjuk a fás részeket.
3. Ha felforrt a víz, beletesszük a megtisztított, karikákra vágott karfiolszárat és a karfiolrózsákat is szárukkal lefelé. Ízesítjük ételízesítővel, őrölt szerecsendióval, esetleg borssal, és ha az ételízesítő nem sós, akkor sóval is.
4. Ha megfőtt a karfiol, félreteszünk egy-két rózsát a tálaláshoz, a többit a levével együtt botmixerrel, turmixgépben vagy konyhai aprítóval pürésítjük. Visszaöntjük a karfiolpürét a lábosba, hozzáadjuk a tejszínt, ha szükséges, hígítjuk egy kevés vízzel, és fölforraljuk. Kóstoljuk meg, szükség esetén ízesítsük utána.
5. Az elkészült krémlevest a félretett karfiolrózsákkal, esetleg petrezselyemlevéllel díszítve kínáljuk. Adhatunk mellé grissinit, vagy pirított kenyérkockákkal is tálalhatjuk.
Jó étvágyat!
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.